Vláda SR na výjazdovom rokovaní v Malej Lehote schválila dva návrhy, ktoré na rokovanie predložil minister školstva Tomáš Drucker. Novela zákona o odmeňovaní zamestnancov v školstve a zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch zlepšujú platové podmienky pracovníkov vo vzdelávacom systéme. Vláda zároveň schválila úpravu ospravedlňovania absencií žiakov v školách.
„Ak chceme lepšie školy, musíme začať pri ľuďoch, ktorí ich tvoria. Zvýšením platov a férovými pravidlami dávame školstvu to, čo najviac potrebuje – dôveru a stabilitu,“ povedal minister školstva Tomáš Drucker po výjazdovom rokovaní vlády.
Zákon o odmeňovaní má za cieľ zlepšiť pracovné podmienky v školstve tak, aby bolo pre zamestnancov atraktívnejšie a stabilnejšie. Ministerstvo školstva tak zároveň plní záväzok z programového…