dnes je 15.6.2026

Input:

Vláda schválila zvýšenie platov v školstve a nové pravidlá pre ospravedlňovanie absencií žiakov

30.4.2025, Zdroj: Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR (https://www.minedu.sk/)

Vláda SR na výjazdovom rokovaní v Malej Lehote schválila dva návrhy, ktoré na rokovanie predložil minister školstva Tomáš Drucker. Novela zákona o odmeňovaní zamestnancov v školstve a zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch zlepšujú platové podmienky pracovníkov vo vzdelávacom systéme. Vláda zároveň schválila úpravu ospravedlňovania absencií žiakov v školách.

„Ak chceme lepšie školy, musíme začať pri ľuďoch, ktorí ich tvoria. Zvýšením platov a férovými pravidlami dávame školstvu to, čo najviac potrebuje – dôveru a stabilitu,“ povedal minister školstva Tomáš Drucker po výjazdovom rokovaní vlády.

Zákon o odmeňovaní má za cieľ zlepšiť pracovné podmienky v školstve tak, aby bolo pre zamestnancov atraktívnejšie a stabilnejšie. Ministerstvo školstva tak zároveň plní záväzok z programového